توضیح تصویر
خانه چوبی
اصول سئو و خدمات سئو

سئو چيست پرسشي است که هر متخصص سئو اي از خودش آن را پرسيده است. سئوکار يا متخصص سئو فردي است که مي‌داند سئو چيست و به اصول سئو آگاهي کاملي دارد. او بر اين موارد آگاه است که سئو چيست و چه کاربردي دارد و سئو چيست و چه اهميتي دارد.

سئو يا سئو ايراني هيچ تفاوتي با يکديگر ندارند. سئو به مفهوم Search Engine Optimization است. سئو چيست ويکي پديا نيز همين مفهوم را دارد.

بازاريابي سئو چيست در ادامه مارکتينگ و بازاريابي ديجيتالي است. خدمات سئو در ادامه بازاريابي سئو چيست است و به شما کمک بسياري در بازاريابي مي‌کند. همه ما نيز به اين موضوع آگاه هستيم که سئو در ادامه فروش در دنياي ديجيتال است و با سئو مي‌توانيم به آنچه مي‌خواهيم دست يابيم.

y5eq_4.jpg

قيمت سئو بي‌مرز است. نمي‌توان قيمت سئو را به محدوده‌اي مشخص محدود کرد. متصور شويد اگر سئو شما همانند برترين  بليت فروشي آنلاين مي‌بود. براي شما ديگر قيمت سئو مهم نبود, بلکه چنان سودي از فهم سئو چيست به دست مي‌آورديد که سئو چيست به پول‌سازترين پرسشي که در طول زندگي از خودتان مطرح کرديد, تبديل مي‌شد. قيمت سئو متناسب با خدمات سئو اي است که دريافت مي‌ کنيد.

سفارش سئو بايد به فردي متخصص يا همان متخصص سئو تفويض شود. گوگل امروزه بسيار هوشمندتر از گذشته در حال فعاليت است و ناديده گرفتن اين امر, شما را از لذت کسب درآمد از سئو و فهم سئو چيست, دور مي‌کند.

سئو سايت کاري است بسيار تخصصي. يک سئوکار حرفه‌اي توانايي آن را دارد تا با سئو سايت, شما را به رتبه‌هاي برتر گوگل هدايت کند.

سئو چيست معني ديگري دارد که بسيار مهم است به آن توجه کنيم. سئو چيست يعني ايجاد بيشترين لذت براي مخاطب. متصور شويد من به وبسايت شما آمده‌ام. در صورتي که از من به خوبي استقبال نشود (وبسايت زيبا, محتواي مفيد و غني و ...), من از وبسايت شما خواهم رفت. چنين رفتاري از سوي مخاطب, مي‌تواند منجر به آن شود که گوگل تشخيص دهد وبسايت شما براي مخاطبان مفيد نيست و جايگاه‌هاي نامناسبي را به شما در نتايج جستجو بدهد.

اصول سئو بر پايه آن است تا براي مخاطبانتان ضيافتي تدارک ببينيد و آن‌ها را دعوت کنيد. ما در ادامه به شرح مختصر اصول سئو که قيمت سئو را افزايش مي‌دهند, پرداخته‌ايم. اميدواريم اين آموزش سئو براي شما مفيد واقع شود.

بهره از کلمات کليدي. ابتدا بايد بدانيم کلمه کليدي يعني چه. کلمه کليدي يعني آنچه مخاطب جستجو مي‌کند و شما انتظار داريد در آن محل حضور بداريد تا او شما را انتخاب کند. مثلا اگر شما به فروش کيف مي‌پردازيد, انتظار داريد در جايگاه اول گوگل در کلمه کيف قرار بگيريد تا در صورتي که فردي کلمه کيف را جستجو کرد, شما را مشاهده کند. کيف همان کلمه کليدي مدنظر شما است که مي‌خواهيد در آن جايگاه اول گوگل را تصاحب کنيد.

طول محتوا و غني بودن محتوا. بيش از هر چيز مهم است که محتوايي غني بداريد. محتواي غني به مفهوم آن است که شما خودتان به خلق محتوايي پرداخته‌ايد و از جاي ديگر آن را کپي نکرده‌ايد. گوگل چنان باهوش است تا محتواي کپي شده شما را تشخيص دهد و منابعي که براي سئو سايت تخصيص داده بوديد, از بين خواهد رفت.

 

 

برچسب ها: اصول,سئو,و,خدمات,سئو,,

[ پنجشنبه 20 تير 1398 ] [ 18:17 ] [ kavoosifar ]

[ ]


تکنيک هاي سئو سايت براي موتورهاي جستجو

تکنیک های سئو سایت برای موتورهای جستجو در طراحی وب سایت

سئو سایت برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که کلمات معادلی چون SEO یا بهینه سازی سایت برای موتور جستجو دارد که همگی آنها به یک معنی می باشند و می توان آن را در طراحی سایت بصورت زیر تعریف نمود:

دوستای عزیزم سئو (بهينه‌سازي سایت برای موتور جستجو) به معناي فريب و يا دستکاري موتور‌هاي جستجو با روش‌هاي غير اخلاقي نيست. درواقع آن‌ها براي کمک کردن به بهبود رويت و ارتباط وب سايت‌ها در نتايج جستجوي طبيعي با هدف رسيدن به رتبه‌بندي بالا، ايجاد شده‌اند.

 

سئو سایت برای موتورهای جستجو در طراحی وب سایت

 

سئو را مي‌توان مجموعه‌اي از روش‌ها براي تغيير استراتژيک وب سايت‌ها دانست. اين فرآيند به بيان مهمترين عوامل مرتبط صفحه و افزايش اهميت آن در صفحه نتايج جستجو، مي‌پردازد.

شروع سئو

در اوايل سال 1990 اولين موتور‌هاي جستجو کار خود را آغاز کردند بعضي از محبوب‌ترين آن‌ها Infoseek،Alta Vista و Yahoo بودند.در آن زمان مردم موتورهاي جستجو را به ديد يک ليست فهرست شده نگاه مي‌کردند که همانند صفحه زرد، سئو اوليه بر اساس حروف الفبا انجام مي‌شد. در اين ليست صفحاتي همچون AAA در بالاي اين ليست وجود داشتند.

با رشد مداوم اينترنت موتورهاي جستجوي جديد‌تري ظاهر مي‌شدند که از الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي پيچيده‌تري استفاده مي‌کردند. اين الگوريتم‌ها با معيار تعداد دفعاتي که يک کلمه کليدي يا يک عبارت در يک صفحه استفاده شده تقسيم بر تعداد کل کلمات صفحه و برچسب‌هاي شبيه key-words براي فهم محتويات وب سايت‌ها استفاده مي‌کردند. به دنبال اين رشد سئو براي بيشتر ديده شدن سايت‌ها فعاليت خود را شروع کرد. با توسعه رتبه‌بندي صفحات توسط موتور‌هاي جستجو، مهندسين سئو  برای سایت های اعم از طراحی سایت فروشگاهی، طراحی سایت رستوران، طراحی سایت گردشگری، طراحی سایت شرکتی و بسیاری موارد دیگر به دنبال پيدا کردن راه‌هايي جهت تاثيرپذيري در رتبه بندي اين موتورها چه با استفاده از روش‌هاي اخلاقي و چه غير اخلاقي روي آوردند..

اهداف سئو 

هدف سئو کمک به وب سايت‌ها در بدست آوردن محل بالا در نتايج جستجوي طبيعي و افزايش ارتباط بين صفحات و کلمات کليدي وارد شده توسط کاربران است. نمايش دادن بيشترين صفحات مرتبط با پرس‌و‌جوي جستجوي وارد شده داراي مزاياي زيادي هم براي کاربر و هم براي موتور جستجو است که در آن کاربر بيشترين نتايج مرتبط جستجو شده را پيدا مي‌کند و موتور جستجو قابل اعتماد مي‌شود چرا که الگوريتم آن بيشترين صفحات مرتبط را نشان مي‌دهد.

بسته به اينکه چگونه کلمات کليدي رقابتي در بهينه سازي و سئو مورد استفاده قرار مي‌گيرند، سئو هفته‌ها يا ماه‌ها طول مي‌کشد تا به نتيجه برسد. اگر چه ممکن است نتايج بهينه‌سازي جستجو به سرعت ديده نشود ولي در دراز مدت مزاياي سئو باعث افزايش رتبه‌بندي سايت و افزايش بازديدکنندگان است. براي وب سايت‌ها خيلي مهم است که در صفحه اول نتايج جستجو گوگل به خصوص جزو سه تا نتيجه طبيعي اول که 58.4 درصد کليک‌ها را شامل مي‌شود، قرار گيرند.

بطور کلی اهداف سئو را می توان بصورت زیر تقسیم بندی کرد:

 • در بازدید وب سایت تاثیر بسزایی دارد.
 • باعث ایجاد برند می شود.
 • باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد.
 • باعث شده وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شد.
 • باعث افزایش فروش محصولات خواهد شد.
 • بهترین ابزار برای تبلیغات است.

سئو درون صفحه یا On Page SEO

سئو درون صفحه به کنترل مستقيم کدها و يا محتويات وب سايت شما اعم از متن، تصوير، پيوند و ... مرتبط مي‌شود؛ به طور کلي هر چيزي که در سايت خود بارگذاري مي‌کنيد مربوط به SEO On Page مي‌شود. اين روش پايه تمام تلاش‌هاي بهينه‌سازي است زيرا جايي است که شما بيشترين کنترل را روي آن داريد. هر گونه تغييري را که شما در محتويات سايت خود ايجاد مي‌نماييد در نتايج جستجو تاثير گذار خواهد بود بنابراين خيلي مهم است که روش SEO On Page بدرستي قبل از روش SEO Off Page انجام شود.

سئو بیرون صفحه یا Off Page SEO

بر خلاف روش SEO On Page که توسعه وب سايت با کنترل مستقيم بالايي انجام مي‌شد، روش بهينه سازی بیرون صفحه شامل تمام ارتقاهايي است که در خارج از وب سايت شما انجام مي‌شود اين شامل تمام چيزهايي است که مي‌تواند در بدست آوردن رتبه‌بندي بالاي سايت شما کمک کند. SEO Off Page در درجه اول در بدست آوردن پيوندهايي که از سايت‌هاي ديگر به سايت شما اشاره مي‌کنند متمرکز مي‌شود سپس با استفاده از روش‌هايي که در خارج از وب سايت انجام مي‌شود به بهينه‌سازي موتور جستجو مي‌پردازد.

SEO Off Page يک فرآيند نامحدود است که توسط مهندسين سئو در جهت بدست آوردن پيوند دهندگان، اداره مي‌شود.

سئو کلاه سفيد یا White Hat

 به مجموعه تکنيک‌ها، روش‌ها و استراتژي‌هاي که از قوانين و راهنمايي‌هاي موتورهاي جستجو تبعيت مي‌کنند، اشاره دارد. که اين به معني فريب يا دستکاري موتور‌هاي جستجو و يا کاربران به هيچ وجه نيست. اين همچنين به سئو اخلاقي نيز ياد مي‌شود.

سئو کلاه سیاه یا Black Hat

به مجموعه‌اي از دستورات دارد که به منظور فريب، بازي و دستکاري الگوريتم‌هاي موتورهاي جستجو با هدف بدست آوردن رتبه‌بندي بالا، بکار مي‌رود. اين مهم است که بدانيد اين‌ روش‌ها غير اخلاقي بوده و توسط هيچ موتور جستجويي تاييد نمي‌شود و بکارگيري اين روش‌ها خطر خارج شدن از فهرست پايگاه داده را براي هميشه در بر دارد.

انجام تاکتيک‌هاي سئو کلاه سياه ممکن است که باعث افزايش رشد ناگهاني در نتايج جستجو شود ولي مي‌تواند منجر به پرداخت جريمه و يا حذف کامل از فهرست پايگاه داده موتور جستجو شود.

استراتژهای سئو وب سایت بصورت زیر:

 • بهبود ساختار سایت
 • استراتژی کلمات کلیدی
 • استراتژی URL
 • بهینه سازی کد
 • پردازش کردن متن
 • بهینه سازی لینک های ورودی
 • استراتژی نام دامنه و هاست

مهمترین معیارها برای بهینه سازی موتور جستجوعبارتند از:

 • اضافه کردن Allow یا DisAllow به نقشه سایت
 • اضافه کردن URL به نقشه سایت
 • اضافه کردن نقشه سایت به robots.txt
 • استفاده از ابزارهای آنالیز جهت crawl

تکنیک هایی که برای بهینه سازی و سئو سایت عنوان شده است عبارتند از:

 • افزایش لینک های خارجی
 • تغییر اسم فایل ها
 • لینک یک طرفه
 • کلمات کلیدی
 • استفاده از Meta Tag
 • استفاده صحیح از عنوان
 • استفاده از robots.txt
 • بهینه سازی محتوا

منبع: شرکت سانا پرداز نارین

 

برچسب ها: تکنیک,های,سئو,سایت,برای,موتورهای,جستجو,,

[ يکشنبه 31 شهريور 1398 ] [ 10:29 ] [ kavoosifar ]

[ ]


صفحه قبل 1 صفحه بعد